ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות 052-6498282phone icon
divider

לקבלת ייעוץ משפטי התקשר

052-649-8282מחיקת רישום פלילי

separator

מחיקת רישום פלילי הינה פעולה שמחייבת עזרת עורך דין פלילי מנוסה. רבים רוצים למחוק רישום זה, והסיבה העיקרית לכך היא על מנת להתקבל למקום עבודה מסוים. מקומות עבודה רבים כיום דורשים מהמועמד תעודת יושר מהמשטרה. כאשר יש לאדם רישום פלילי כלשהו, לא יוכל לקבל את התעודה, המעידה, למעשה, על היעדרו של ביצוע עבירה והדבר יכול להשפיע באופן משמעותי על קבלתו למקום העבודה הרצוי.

לחץ כאן!

הדרך לעשות זאת הינה באמצעות עו"ד מוסמך ומומחה בלבד!

לחץ כאן!

מה ההבדל בין רישום פלילי ומרשם פלילי?

מרשם פלילי הם נתונים של המשטרה בנוגע לכל תיקיו של אדם מסוים במשטרה. מרשם פלילי מכיל את כל התיקים הפליליים של אדם בין אם נדונו בבית משפט, תיקים פתוחים בהווה שנמצאים בהליכי חקירה, תיקים שנסגרו וכאלו שנמחקו בגלל התיישנות או חוסר אשמה. המרשם הפלילי, הלכה למעשה, כוללת בתוכה, הן את הרישום הפלילי והן את המרשם המשטרתי של אותו אדם.

רישום פלילי במשטרה מתייחס אך ורק לתיקים פליליים שהוגשו בגינם כתבי אישום בבית המשפט, ונקבע כי האדם אשם וביצע את העבירה המיוחסת לו.

כיצד מתבצעת מחיקה של רישום פלילי?

נשיא המדינה המכהן רשאי מתוקף תפקידו להעניק חנינות במקרה שבו אדם מבקש להביא למחיקת רישומו. אין באפשרות האדם להגיש בקשה לחנינה למשטרה כי לא בסמכותה לטפל בבקשות אלה כלל.

מחיקת רישום פלילי לקטין

כאשר ישנו תיק חקירה כנגד קטין ישנן כמה דרכים בהן הוא יכול להסגר

  1. התיק נסגר כתיק אי תביעה קטין.
  2. התיק נסגר כתיק חקירה פ"א.
  3. התיק מועבר אל גורמי התביעה והם מחליטים האם להגיש כנגדו כתב אישום.

חשוב להדגיש כי במקרה שבו תיק חקירה נסגר מחוסר בראיות או מחוסר עניין לציבור עדיין יהיה רישום של התיק הסגור במרשם הפלילי.

ניתן להביא למחיקת רישום פלילי של קטין או בגיר בהתחשב בדרך בו התיק הסתיים. כלומר, האם הייתה או לא הייתה הרשעה בתיק ובהתחשב בעונש אשר הוטל על הנאשם.
בכל הקשור בקטינים הרי שאם היה הליך משפטי נגדו וההליך הסתיים בהרשעתו תימחק ההרשעה בסיומה של תקופת ההתיישנות יחדיו עם תקופת המחיקה.

ביטול רישום פלילי עם עורכת דין דנה שביט

משרד עורכי הדין דנה שביט מתמחה בביטול ובמחיקת רישום פלילי עבור לקוחותיו המרוצים. לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו אלינו ותזכו ליחס מקצועי ואדיב: טלפון נייד עורכת דין דנה שביט 052-649-8282

משרדנו נמצא בחיפה והוא מהמובילים והמקצועיים בתחום של מחיקת רישום פלילי. התקשרו אלינו 04-6082252

פוסטים אחרונים