ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות 052-6498282phone icon
divider

לקבלת ייעוץ משפטי התקשר

052-649-8282ביטול רישום משטרתי

separator

זקוק למחיקה או ביטול רישום משטרתי?
פנה עכשיו לקבלת ייצוג מקצועי

עורכת הדין דנה שביט, מומחית לדין הפלילי וקצינת משטרה לשעבר, בעלת רקורד מוכח של הצלחות בביטול רישום משטרתי (ביטול תיק משטרה סגור).


על מנת למחוק רישום משטרתי יש להבין תחילה מהו רישום כזה ומה חשיבותו. רישום משטרתי מתבצע כשנפתח תיק במשטרה נגד אדם בגין חשד לביצוע עבירה פלילית כלשהי. רישום משטרתי כולל ,בין היתר, רישום תיקי משטרה סגורים ותיקי משטרה המצויים בהליכי חקירה.

ביטול רישום משטרתי – מחיקת רישום פלילי במשטרה

במידה ותיק החקירה המשטרתי נסגר בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" ( כלומר לא הוגש כתב אישום לבית משפט)ביטול רישום פלילי

יישאר התיק בגדר רישום משטרתי בלבד, כך גם לגבי תיק משטרה שהוגש בגינו כתב אישום , אף זאת רק עד שתתקבל החלטת בית המשפט בגינו.

  • אם בית המשפט ירשיע את הנאשם- רישום התיק יעבור לקטגוריה המכונה רישום פלילי.

  • אם בית המשפט יזכה את הנאשם- רישום התיק יבוטל לחלוטין מפלט המרשם הפלילי של המשטרה.

חשוב לזכור כי רישום משטרתי כולל בין היתר, את התיקים שנפתחו כנגד האדם וטרם התקבלה חלטת בית המשפט בעניינם וכן תיקים שנסגרו במשטרה בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" (כלומר  תיקים שלא הוגש בגינם כתב אישום לבית המשפט) , ואילו רישום פלילי מתייחס לתיקים שנדונו בבית המשפט ובית המשפט קבע כי האדם ביצע את  העבירה שיוחסה לו בכתב האישום.

לחץ כאן !

משרדנו מתמחה בהגשת בקשות למחיקת (ביטול) רישום משטרתי, וניתן להתייעץ עימנו בכל נושא הקשור לכך ולתחומי הדין הפלילי. 

לחץ כאן !

עילות סגירת תיק במשטרה  -מחיקה וביטול של  רישום משטרתי

תיק משטרה יכול להיסגר ללא הגשת כתב אישום לבית משפט, באחת משלוש העילות הבאות : "אין אשמה", "אין עניין לציבור", "חוסר ראיות".

במצב הראשון של חוסר אשמה מבוטל התיק לחלוטין, ולא יישאר לו זכר בתיעוד המשטרה. במצב השני והשלישי נשאר תיעוד לכך בפלט המרשם המשטרתי, אך לא ברישום הפלילי.

ביטול רישום משטרתי, כיצד?

ישנן 2 אפשרויות לביטול רישום משטרתי.

  1. הגשת ערר על עילת סגירת התיק תוך 30 ימים מרגע קבלת ההודעה על סגירת תיק המשטרה (ניתן לקבל אורכה של 15 ימים בכפוף להגשת בקשה ).  אין להגיש ערר ללא צילום חומר החקירה בתיק. המלצתי היא להימנע משליחת מכתב ליחידת החקירות עם "עודף" מילים שעשוי לפגוע בכם ואולי אף להשלים פעולות חקירה בתיק … התייעצו עם עורך דין פלילי מנוסה , שכרו את שירותיו, שיצלם את התיק , שידבר אתכם על התיק, שיבקש מכם מסמכים כאלה ואחרים במידת הצורך , שיגיש ערר מקצועי על עילת סגירת התיק וידאג להיות בקשר עם המשטרה/תביעה עד לקבלת תוצאות הערר.

2.   אופציה נוספת הנה הגשת בקשה לביטול הרישום המשטרתי למשטרת ישראל. בקשה מסוג זה ניתן להגיש רק בחלוף מספר שנים.

בעבירה מסוג עוון (עבירה שהעונש בחוק הנו עד 3 שנות מאסר) ניתן להגיש בקשה בחלוף 5 שנים מרגע פתיחת התיק .

בחלוף 7 שנים, התיק יתבטל אוטומטית, גם אם לא הגשתם בקשה לביטול הרישום המשטרתי.  (בהנחה שמדובר בתיק אחד בעבירה מסוג עוון).

בעבירה מסוג פשע (העונש הקבוע בחוק לעבירת פשע הנו מעל 3 שנות מאסר) ניתן להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי בחלוף 7 שנים מרגע פתיחת תיק החקירה .

ביחס לקטינים:

            תיק משטרה בגין בצוע עבירה מסוג עוון – בחלוף  3 שנים מיום בצוע העבירה הנטענת.

            תיק משטרה בגין בצוע עבירה מסוג פשע – בחלוף 5 שנים מיום בצוע העבירה הנטענת.

המונח מחיקת רישום משטרתי פלילי מתייחס רק לרישומים פליליים במשטרת ישראל, ולא לתיקי משטרה סגורים. שתי הדרכים לביטול רישום משטרתי הן על ידי הגשת ערר ליחידת המשטרה החוקרת אודות עילת הסגירה במטרה לשנותה לחוסר אשמה, או על ידי הגשת בקשה למטה הארצי של המשטרה לביטול תיק משטרה סגור לאחר שחלפו מספר שנים מיום פתיחת התיק.

הדרך הנכונה להתנהל מול המשטרה ומול החוק היא להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי המתמחקה במחיקת תיקים משטרתיים. התקשרו עכשיו אל  עו"ד דנה שביט תזכו ליחס מקצועי, אדיב ומיידי: 052-649-8282

פוסטים אחרונים